+48 (22) 609 18 10
Zgłoś swoją firmę

X

Formularz zgłoszeniowy

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza do udziału w polsko-amerykańskich spotkaniach biznesowych, które odbędą się 30 lipca 2015 r., w Warszawie.

Spotkania adresowane są dla firm zainteresowanych ekspansją na rynek amerykański, nawiązaniem kontaktów z przedstawicielami biznesu oraz amerykańskich instytucji wspierających przedsiębiorców.

Taka formuła spotkań to efektywny, tani i wygodny sposób na spotkanie potencjalnych partnerów biznesowych w jednym miejscu i czasie.

Udział w spotkaniach umożliwi:

  • nawiązanie kontaktów biznesowych,
  • wymianę doświadczeń z zagranicznymi przedstawicielami biznesu,
  • pozyskanie nowych zleceń.

 

Oficjalnym językiem spotkań będzie język angielski.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (w języku angielskim) i przesłanie do 14 lipca 2015 r. drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem (+ 22 432 70 46).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o zapisach na poszczególne spotkania decyduje kolejność zgłoszeń.

Kilka faktów na temat Newady

  • Newada jest jednym z kilku stanów bez stanowego podatku od dochodów osobistych. Opcje podatkowe są w kompetencjach władz hrabstw.
  • Czołowy park technologiczny w Newadzie, Tahoe-Reno Industrial Center (TRIC), jest największym parkiem technologicznym na świecie, jeśli chodzi o powierzchnię, zajmując ponad 43300 hektarów ziemi. Właśnie tutaj, TESLA wybudowała największą na świecie fabrykę baterii.
  • W Newadzie wynaleziono pierwszy na świecie bezzałogowy statek latający (dron), a stan ten dostał od rządu federalnego wyłączność na testowanie dronów (polscy producenci, którzy będą chcieli wejść na rynek dronów USA, będą musieli je testować w Newadzie).
  • Idealne warunki na testowanie samolotów bezzałogowych, średnio 320 słonecznych dni, mała populacja, a jednak niedaleko dużych miast, takich jak: Las Vegas, Reno, Carson City.
  • Prawie 150 lat temu zostały wykryte wielkie depozyty minerałowe w Nevadzie, a górnictwo jest to nadal główny sektor gospodarki tego stanu. Znajdujące się tutaj światowej klasy złoża złota i srebra, stanowią największy eksport Nevady. Również, największa Polska inwestycja górnicza w Stanach Zjednoczonych, mieści się właśnie w Newadzie.

Główne Miasta i Regiony Nevady:

Reno/Tahoe

- Jednodniowy zasięg tirów do 56 mln osób (18% populacji USA),

- Trzy godziny do San Francisco,

- W połowie drogi między Kanadą i Meksykiem,

- Znajdują się tutaj siedziby takich firm jak: Tesla, Apple, Intuit, Amazon.

Carson City

- Stolica Stanu Nevady, w północnej części Nevady, 20 minut od Reno,

- Rząd stanowy jest największym pracodawcą, poza rządem, główne sektory ekonomiczne w Carson City to: medycyna i biotechnologia. Znane firmy takie jak: Apple, Microsoft, Amazon, Boeing, Cisco, Intuit, SWITCH, General Electric i Intuit założyły oddziały w Carson City.

 Las Vegas

- Centrum USA dla banków danych. SWITCH operuje największy bank danych na świecie w Newadzie i w Las Vegas,

- Miasto kojarzonej jest m. in. z targami takimi jak CES (Consumer Electronics Show) – targi elektroniki konsumenckiej. 

 

Spotkania odbędą się w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, przy ul. Pańskiej 81/83 w Warszawie.

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Agnieszka Promianowska

Tel. 022 432 83 74

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszeniowy

Profile delegacji z Newady

 

 

Źródło:www.een.org.pl

Data:07.07.2015

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza że wyrażasz na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem