+48 (22) 609 17 95
Zgłoś swoją firmę

X

Formularz zgłoszeniowy

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w seminariach regionalnych pt. „Możliwości ochrony znaków towarowych w Polsce i w Unii Europejskiej”, poświęconych procedurom ochrony znaków towarowych.

Na gruncie przepisów krajowych ostatnie nowelizacje ustawy Prawo własności przemysłowej wprowadziły szereg istotnych zmian, z których najważniejsze dotyczą reformy systemu rejestracji znaków towarowych.

Szkolenia mają za zadanie przybliżyć zarówno nowy system rejestracji znaków towarowych w Polsce, jak i przedstawić specyfikę procedury regionalnej – przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej oraz procedury międzynarodowej, administrowanej przez Światową Organizację Własności Intelektualnej. Eksperci Urzędu Patentowego RP w przystępny sposób przedstawią między innymi najważniejsze aspekty procedury zgłoszeniowej w Polsce, uwzględniając postępowanie w sprawie sprzeciwu. Omówione zostaną także przeszkody rejestracji znaków towarowych w kształcie zmienionym przez nowelizacje przepisów krajowych.

Uczestnicy szkoleń dowiedzą się również nt. łatwiejszego dostępu do systemu PCT poprzez Wyszehradzki Instytut Patentowy. Szkolenia adresowane są w szczególności do przedsiębiorców, rzeczników patentowych oraz prawników, a także przedstawicieli otoczenia biznesu.
Warto podkreślić,  iż termin szkoleń wyznaczony został w zależności od  lokalizacji, w jednym z 16 miast w Polsce: Białymstoku, Gdańsku,
Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze (między 6 maja a 10 czerwca 2016 r.).

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Liczba miejsc na każdym z nich jest ograniczona, a o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły dotyczące terminu szkoleń oraz bezpośredni link do rejestracji:
http://www.uprp.pl/seminaria-regionalne-pt-mozliwosci-ochrony-znakow-towarowych-w-polsce-i-w-unii-europejskiej/Lead02,58,15511,7,index,pl,text/

 

 

Data:11.05.2016

Źródło:www.parp.gov.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza że wyrażasz na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem